„Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę”.

Przewodnik tatrzański jest w Polsce zawodem regulowanym. Uprawienia państwowe nadaje przewodnikom tatrzańskim Marszałek Województwa Małopolskiego, który także nadzoruje proces dwuletniego szkolenia i egzaminowania przewodników. Zgodnie z zarządzeniem dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego nr 15/2013, dzieci i młodzież szkolna może przebywać w Tatrach wyłącznie pod opieką licencjonowanych przewodników tatrzańskich.

Nie jesteś młodzieżą szkolną i nie musisz korzystać z usług przewodnika? Ale możesz i chcesz! A dlaczego warto wybrać się w góry w towarzystwie specjalisty? 

Bo Przewodnik Tatrzański to wysokiej klasy fachowiec, który jest w stanie zapewnić przeżycie ciekawej i bezpiecznej przygody w najwyższych górach Polski – w Tatrach. Pierwszym i najważniejszym argumentem jest bezpieczeństwo – zdecydowanie mój priorytet w organizacji wycieczek. Po drugie Tatry znam jak własną kieszeń. Pomogę Ci wybrać trasę odpowiednią do Twojej kondycji oraz dostosuję plan wycieczki do panujących warunków, co pozwoli zminimalizować ewentualne ryzyko. Zapewniam OPIEKĘ i odpowiednią MOTYWACJĘ, a tam gdzie trzeba – asekurację. Podczas wycieczki dowiesz się sporo o Tatrach, przyrodzie, poznasz górskie anegdotki i ciekawe historie. 

Nieważne czy jesteś początkującym turystą, który nie wie jak zacząć przygodę z Tatrami, czy już trochę chodziłeś po tatrzańskich szlakach, ale wciąż masz obawy przed tymi wyższymi i trudniej dostępnymi partiami Tatr zarówno po polskiej jak i po słowackiej stronie. A może zainteresuje Cię kondycyjna wycieczka w ramach treningu? 

W górach jestem najlepszym i sprawdzonym partnerem, na którym zawsze możesz polegać 🙂 Poza Tatrami prowadzę wycieczki po Pieninach, Podtatrzu, górach Słowacji: m.in. Słowacki Raj, Mała i Wielka Fatra, góry Choczańskie.


Zapraszam do wspólnego przeżycia ciekawej i bezpiecznej przygody!