Jak dopasować czapkę

Kto z nas nie słyszał „Ubierz czapkę!”? I słusznie, bo jak powszechnie wiadomo najwięcej ciepła ucieka przez głowę. W chłodniejsze dni czapka jest wręcz naszym codziennym towarzyszem. W związku z tym powinna być idealna! Może pasować do kurtki, butów, do koloru oczu czy szminki, do nart, roweru a nawet samochodu. Tylko jak to zrobić?


Czapki mają różne fasony, są dłuższe, luźne w stylu smerfetka, albo dopasowane, przylegające do głowy. W zależności od kształtu twarzy można dobrać idealny dla siebie fason, który pomoże ukryć asymetrię twarzy i sprawi, że będziesz się świetnie czuć w swojej czapie! 


W skrócie wygląda to tak:

  • twarz TRÓJKĄTNA – będziesz wyglądać dobrze w czapce zakrywającej szerokie czoło, zarówno w dopasowanej, jak i luźnej. Pamiętaj tylko, aby nie była zbyt zsunięta do tyłu.
  • twarz OWALNA – do tak asymetrycznej twarzy pasuje niemal każde nakrycie głowy. Możesz wybierać we wszystkich dostępnych fasonach i kolorach.
  • twarz OKRĄGŁA – do tego kształtu twarzy sprawdzą się luźne czapki. Idealna będzie dłuższa, noszona na bakier, czapka typu smerfetka, ale taka, która nie będzie opinać czoła. Unikać musisz czapek opiętych i dopasowanych.
  • twarz KWADRATOWA – najlepiej się sprawdzą czapki, które zrównoważą masywną linię szczęki. Idealna będzie czapka z pomponem, która wydłuży twarz w górę, lub obszerna czapa opadająca do tyłu, najlepiej w paski.

Oprócz fasonu czapki trzeba dobrać jej rozmiar. Oby to zrobić należy zmierzyć obwód głowy na uszami. Otrzymamy obwód w centymetrach, który na rozmiary przekłada się następująco:

S – 52-54cm

M – 55-58cm

L – 59-62cm


W zależności od rozciągliwości materiału rozmiarówka może się zazębiać. Jeśli nie jesteś pewien jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, lub potrzebujesz inny rozmiar niż standardowe pisz śmiało, dopasujemy to indywidualnie 🙂


Kategorie: Czapki

Napisz co myślisz